O nás

Taneční skupina Marty Dance Klatovy, z. s. – modern, contemporary, jazz dance.

Vytváříme v Klatovech taneční zázemí pro věkové kategorie dětí, juniorů a mládeže. Kreativně tvoříme soutěžní taneční formace, zajišťujeme vystoupení na různých společenských akcích.

Již deset let jsme organizátory celorepublikové pohárové taneční soutěže formací Poslední tanec sezony. Jedenáctý ročník soutěže se bude konat v sobotu 23. října 2021 v Městském kulturním středisku Klatovy.

Pro prezentaci naší celoroční tvorby připravujeme každoročně žánrově pestrý pořad Dance Fiesta, jehož devátý ročník se uskuteční na jaře roku 2021 ve Stálé divadelní scéně Klatovy.

Skupina byla založena v roce 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková, která v současné době působí jako organizační vedoucí spolku. Aktuálně v Marty Dance trénují tři lektorky – Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková a Alice Valešová. Týmy se věnují modernímu, současnému tanci a jazz dance. Během roku spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.