O nás

Taneční skupina Marty Dance Klatovy...

"přátelský taneční prostor v rytmu současného tance"

Více jak šestnáct let vytváříme v Klatovech taneční zázemí pro věkové kategorie minidětí, dětí, juniorů a mládeže. Kreativně tvoříme taneční formace, zajišťujeme vystoupení na společenských, sportovních či charitativních akcích, připravujeme maturitní předtančení, poskytujeme soukromé taneční lekce a pořádáme kulturní akce.

• Dance Fiesta
Nevšedně komponovaný hudebně taneční pořad prezentující celoroční práci skupiny Marty Dance Klatovy a jejich hostů. 11. ročník akce se uskuteční v sobotu 8. června 2024 ve Stálé divadelní scéně Klatovy.

• Poslední tanec sezony
Pohárovou taneční soutěž formací jsme organizovali v letech 2010–2019. Po deseti úspěšných sezónách jsme se rozhodli v nejlepším přestat. Na akci jste si za celou její historii mohli užít celkem 478 choreografií. Na soutěž plynule navázal nový projekt Dance Cup Klatovy, který vzniká pod křídly Městského kulturního střediska a Základní umělecké školy Klatovy. 2. ročník se konal 2. března 2024.

• Historie a současnost
Skupina byla založena v září 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková, která v současné době působí jako organizační vedoucí spolku a pořadatel akce Dance Fiesta. Aktuálně v Marty Dance trénuje pět lektorek – Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková, Alice Valešová, Pavlína Pošvová a Klára Taichmanová. Týmy se věnují různým formám moderního a současného tance. Během roku spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony

Sociální sítě

Uživatelská sekce