Aktuality

One Cup 2024

25.06.2024
Letošní soutěžní sezónu, na které nás reprezentoval juniorský tým, jsme zakončili na premiérové soutěži One Cup, jejíž první ročník se konal v Karlových Varech pod vedením skupiny One Crew.

Kategorie dance art byla naplněna velkým počtem choreografií, a tak se bojovalo o postup do finále. Náš juniorský tým s choreografií Blue Lights vyrazil do Karlových Varů sice početně oslaben, ale tanečníci podali skvělý výkon a zařadili se na 9. místo z počtu dvanácti choreografií.

Děkujeme organizátorům za perfektní akci a rozvoj tance v západních Čechách.

/dn/

Pařák 2024

12.06.2024
V neděli 9. června 2024 se v Mercandinových sadech konal 4. ročník zábavné akce pro děti plné her, soutěží a vystoupení - PAŘÁK, tentokrát s podtitulem "letem světem". Akci pořádal místní DDM, který nás přizval do bohatého tanečního programu.

Marty Dance Klatovy bylo zastoupeno týmem dětí v choreografii Friends a týmem minidětí, které představily skladbu To, co chci. Oba tance vznikly pod vedením našich lektorek Pavlíny Pošvové a Kláry Taichmanové.

/dn/

Dance Fiesta 2024 🤍 Derniéra

10.06.2024
V sobotu 8. června 2024 se uskutečnil 11. ročník nevšedně komponovaného hudebně tanečního pořadu DANCE FIESTA 2024. Slavnostní večer byl zároveň derniérou taneční skupiny Marty Dance Klatovy.

Po sedmnácti letech bylo poslání skupiny naplněno. Marty Dance oživili taneční parkety. Jejich cílem bylo roztančit Klatovy, a to se jim podařilo. Ale něco končí a něco začíná. A tak se od září můžeme těšit na nové dobrodružství s novým jménem pod vedením stávajících lektorek dětských a juniorských týmů.

V programu Dance Fiesty se představily týmy mini dětí, dětí, juniorů a dospělých současných i bývalých členů v živých tanečních vstupech v kombinaci s letošními video projekty, na kterých se podíleli audiovizuální tvůrci Vojtěch Klimeš a Jan Špeta. Program doplnila zpěvem Eliška Bechyňová. Celým pořadem diváky provedla moderátorská dvojice Nina Brunnerová a Jan Uhlík.

V závěru pořadu zatančilo i všech devět lektorů, kteří se během sedmnácti let vystřídali ve vedení jednotlivých týmů - Martin Čabrada, Daria Nováčková, Zuzana Hanzlíková, Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková, Alice Valešová, Tereza Novotná, Pavlína Pošvová a Klára Taichmanová. Na pódiu byla vzpomenuta i jediná nezúčastněná lektorka - Victoria Pichrtová.

Celý večer se nesl v duchu vzpomínek a sumírování všeho, co Marty Dance za svých sedmnáct let prožili. A tak jedním z příjemných vzpomínkových vstupů byla například i módní přehlídka celé řady tanečních kostýmů, které byly pro MD důležitou součástí jejich celkem osmdesáti osmi choreografií a tanečních projektů.

Děkujeme všem za vše. Bylo to krásné! 🤍

/dn/

Sušické slavnosti 2024

26.05.2024
V sobotu 25. května 2024 jsme byli součástí programu naší oblíbené akce Sušické slavnosti. Celý den nám pršelo štěstí, do kterého jsme zatančili dvě choreografie. Juniorský tým přivezl do Sušice skladbu Nonsense a hned poté zatančili dospěláci choreografii Ride. S posledními tóny našeho vstupu vysvitlo slunce.

Děkujeme za pozvání Sirkus - Sušickému kulturnímu centru, a za mnohaletou báječnou spolupráci, které si moc vážíme.

/dn/

Festival tanečního mládí 2024

08.04.2024
V sobotu 6. dubna 2024 se náš juniorský tým zúčastnil soutěže Festival tanečního mládí, jejíž regionální kolo se letos poprvé konalo v Klatovech. Náš tým pod vedením lektorek Adély Kovaříkové a Alice Valešové se prezentoval s choreografií Blue Lights, přičemž v početné juniorské dance art kategorii si zatančili v semifinále. Gratulujeme všem souborům a našim juniorům moc děkujueme za pečlivou přípravu, vytrvalost a reprezentaci Marty Dance Klatovy.

/dn/

O pohár města Klatov 2024

24.03.2024
V sobotu 23. března 2024 se uskutečnil 5. ročník taneční soutěže O pohár města Klatov pořádané DDM Klatovy.

Marty Dance Klatovy reprezentoval juniorský tým s choreografií Blue Lights. V ranních hodinách si na soutěži vytančili čtvrté místo. Děkujeme, že jste opět rozsvítili parket modře! A děkujeme oběma lektorkám a choreografkám - Adéle Kovaříkové a Alici Valešové. :-)

/dn/

Dance Cup Klatovy 2024

05.03.2024
V sobotu 2. března 2024 se konal 2. ročník pohárové taneční soutěže formací Dance Cup Klatovy, kterou uspořádalo Městské kulturní středisko Klatovy ve spolupráci se Základní uměleckou školou J. Kličky Klatovy.

Naši taneční skupinu Marty Dance Klatovy reprezentoval juniorský tým. Lektorky Adéla Kovaříková a Alice Valešová připravily novou soutěžní choreografii s názvem Blue Lights, která ten den měla svou premiéru. Kategorie dance art byla poměrně početná, naši junioři si vytančili v silné konkurenci pěkné páté místo.

Děkujeme vám za bleděmodrou reprezentaci MD! :-)

/dn/

22. Reprezentační ples města Sušice

28.01.2024
V sobotu 27. ledna 2024 jsme byli součástí programu 22. Reprezentačního plesu města Sušice.

Pro tuto krásnou příležitost jsme z Klatov přivezli dva tance. Krátce po zahájení plesu jsme zatančili naši choreografii Musical Medley, která je směsí několika filmových a muzikálových melodií. Sušickým vystoupením jsme se s touto loňskou choreografií rozloučili.

Další v pořadí jsme zatančili premiéru nové choreografie s názvem Ride. Choreografkou obou skladeb je Adéla Šlajchová.

/dn/

Vánoční čas v Marty Dance

27.01.2024
Ve čtvrtek 21. prosince 2023 jsme se tradičně zúčastnili programu akce Adventní Klatovy na náměstí Míru. Nejprve zatančil náš juniorský tým s choreografií Nonsense, kterou si mladí tanečníci připravili sami. Jako druhý vstup jsme vybrali choreografii Musical Medley, směs několika filmových a muzikálových melodií, ve které se představil opět tým juniorů a několik tanečnic z týmu dospěláků.

Den poté, 22. prosince 2023, uspořádaly lektorky týmů našich minidětí, dětí a juniorů vánoční vystoupení pro všechny blízké. Sál byl nabitý rodiči, prarodiči, sourozenci, ale také příjemnou a přátelskou atmosférou. Všichni naši svěřenci zatančili speciální vánoční tance, které v adventním období nacvičili. Junioři přidali ještě krátkou ukázku jejich připravované soutěžní choreografie. Dostalo se i na krátký flashmob, do kterého se zapojila celá řada diváků.

/dn/

Maturitní plesy 2023

27.01.2024
I v letošním roce nabízel náš taneční spolek službu v podobě nácviku maturitního předtančení. Práci naší lektorky Adély Šlajchové bylo možné vidět na dvou prosincových plesech:

9. prosince 2023 - Maturitní ples SOŠ a SOU, Horšovský Týn - Noc Oscarů
16. prosince 2023 - Maturitní ples Gymnázia J. Vrchlického, Klatovy - Barbie

/dn/

Maturitní ples SŠZP Klatovy

20.11.2023
V sobotu 18. listopadu 2023 jsme doplnili program maturitního plesu Střední školy zemědělské a potravinářské, který se konal v klatovské Sokolovně. Pro oživení plesu jsme zvolili známé muzikálové a filmové melodie, které prezentujeme v pestré choreografii pod názvem Musical Dream Medley.

/dn/

100 let Sokolovny Dlažov

14.11.2023
Dlažovská Sokolovna slaví 100 let!

V sobotu 21. října 2023 jsme vyrazili na oslavu 100 let Sokolovny v Dlažově. Místnímu publiku jsme zpestřili večer naší choreografií Musical Dream Medley.

/dn/

Nábor nových členů pro taneční rok 2023/24

15.08.2023
V taneční sezóně 2023/24 nabízíme v Marty Dance Klatovy týmy čtyř věkových kategorií.

V případě zájmu o členství v týmu minidětí nás kontaktujte na adrese: info@martydance.cz

Tým: MINIDĚTI
Věk: 1.-2. třída v roce 2023/24
Stav: 4 volná místa (nadále aktuální i během října)
Lektor: Klára Taichmanová
Tréninky: pátek 17:30 - 18:30

Tým: DĚTI
Věk: 3.-5. třída v roce 2023/24
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Pavlína Pošvová

Tým: JUNIOŘI
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Adéla Kovaříková, Alice Valešová

Tým: DOSPĚLÍ
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Adéla Šlajchová

Letní slavnosti Obytce

07.08.2023
V sobotu 5. srpna 2023 se konaly Letní slavnosti Obytce - odpoledne plné hudby, zpěvu, tance a setkání. Letošní ročník akce se nesl v duchu muzikálových melodií.

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program - muzikálové melodie a šansony zpěvem Ivy Klimentové, sólistky opery Divadla J. K. Tyla v Plzni v doprovodu Táni Vaněčkové, kouzelnická show Jana Vajdiše, prvorepubliková kavárna Spolku panstva na tvrzi Žíželeves, to vše doplněno výborným občerstevním, vínem z vinařství Šterberg či možností odnést si suvenýr v podobě trička obce.

Marty Dance Klatovy přispěli do programu třemi vstupy. Krátce po zahájení slavností rozehřál publikum náš dětský tým s choreografií I'm Still Standing. V průběhu akce přišla na řadu naše velká muzikálová show Musical Dream Medley, na které se tanečně podílí všechny tři týmy Marty Dance. Závěr progamu jsme vyplnili tanečním workshopem pod vedením Adély Šlajchové - diváci, kteří měli chuť se k nám přidat, si zatančili na melodii muzikálového filmu Pomáda.

Děkujueme organizátorům za perfektně připravenou akci, zázemí a pohostinnost. Letní slavnosti jsme si i přes nepřízeň počasí velmi užili. :-)

/dn/

Dance Fiesta 2023 🤍

01.07.2023
V sobotu 24. června 2023 se uskutečnil jubilejní 10. ročník pořadu DANCE FIESTA!

Tato akce každoročně mapuje činnost naší taneční skupiny Marty Dance Klatovy během uplynulé sezóny. Náměty několika choreografií se natolik tématicky přibližovaly, že jsme celý večer nechali plynout na vlně snů a myšlenek.

Všechny naše týmy - děti, junioři a dospělí, se na pódiu představily ve svých samostatných choreografiích pod vedením lektorek Terezy Novotné, Adély Kovaříkové, Alice Valešové a Adély Šlajchové. Na několika tanečních vstupech se podílely ještě další členky nejstaršího týmů - Adéla Morávková, Zuzana Hanzlíková a Daria Nováčková.

Taneční program doplnily tři týmy Baletní školičky z Horšovského Týna pod vedením naší lektorky Adély K. Dalším hlavním hostem byl audiovizuální tvůrce Vojtěch Klimeš, který s Marty Dance dlouhodobě spolupracuje. Diváci mohli zhlédnout dvě taneční videa choreografií z loňského roku, která se natáčela na překrásném zámku Lázeň sv. Wolfganga v Chudenicích a jedno speciální video, které vzniklo jako Vojtova klauzurní práce. Toto video si diváci mohli v pauzách prohlédnout i skrze tzv. headsety, kde jej viděli v originálním 360° formátu. O hudební číslo se postarala Míša Kortánová, která divákům interpretovala tři písně ze své vlastní tvorby.

Celým večerem provedlo diváky i tanečníky trochu netradiční moderátorské duo - Jan Uhlík a Daria Nováčková - ta na poslední chvíli nahradila Ninu Brunnerovou, která se akce ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit.

Celý večer byl zakončen velkou choreografií Musical Dream Medley, na které se podílely všechny tři týmy Marty Dance. Tuto skladbu můžete vidět v akci také na Letních slavnostech na zámku v Obytcích, které se budou konat v sobotu 5. srpna 2023.

/dn/

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony

Sociální sítě

Uživatelská sekce