Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony – 7. ročník (22. října 2016)

V sobotu 22. října se v klatovském kulturním domě konal již sedmý ročník pohárové taneční soutěže formací Poslední tanec sezony 2016. Pořádající taneční skupina Marty Dance Klatovy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy přivítala na parketě na šest set tanečníků z devatenácti skupin. Možnost prezentovat se před domácím publikem využila celá řada místních souborů. Kromě pořádajícího Marty Dance také dvě skupiny tančící při Domě dětí a mládeže – Dance Stars a klub společenského tance. Soutěže se pravidelně zúčastňují žáci Základní umělecké školy Josefa Kličky – ZUŠ dance a Modern Dance Studio. Klatovy měly dále zastoupení v nové skupině Diamond Dance, a z blízka přijely týmy CIK-CAK dance Bezděkov a Daisy Plánice. Ti všichni společně s týmy ze Sušice, Domažlic, Dobřan, Plzně, Blatné, Písku, Chodova a Prahy předvedly divákům celkem šedesát jedna choreografií rozdělených do disciplín dance art, street dance, show dance a plesových formací. Pětičlenná odborná porota ve složení Šárka Dressler, Markéta Kašková, Iveta Šlajerová, Tomáš Kuťák a Ondřej Sochůrek měla nelehký úkol rozhodnout o pořadí skupin v každé kategorii.

Celá akce, kterou moderovali sušičtí Karel Sedlecký a Jan Kohout, probíhala v příjemné a přátelské atmosféře. Ještě během soutěže jsme vyslechli od diváků i samotných skupin kladné ohlasy k průběhu a organizaci celé akce. Návštěvníci Posledního tance sezony si pochvalovali také přítomný foto koutek či možnost nákupu obuvi a oblečení pro taneční sport.

Pořádající skupina Marty Dance Klatovy zatančila premiérově divákům a porotě nesoutěžní choreografii s názvem White Winter, a později v boji o medaile další čtyři skladby, přičemž nejúspěšněji, na zlaté příčce své kategorie, se umístil juniorský tým s choreografií Dead Inside, kterou s nimi nacvičil Martin Čabrada.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2016

Sociální sítě

Uživatelská sekce