Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony – 6. ročník (24. října 2015)

Více než pět set tanečníků v sobotu 24. října obsadilo kulturní dům, kde se konal šestý ročník pohárové taneční soutěže Poslední tanec sezony 2015. Akci pořádá klatovská taneční skupina Marty Dance ve spolupráci s Městským kulturním střediskem.

Tanečníci se předvedli ve čtyřech věkových kategoriích a v pěti tanečních disciplínách. Zakladatelem skupiny Marty Dance i soutěže je Martin Čabrada, který v sobotu zasedl v porotě a v současné době působí u skupiny jako externí lektor. „Naše skupina má dvě věkové kategorie, dospělý tým a juniorský tým. Zaměřujeme se na moderní tanec, současný tanec, jazz dance a disco dance. Kromě taneční soutěže pořádáme každý červen společně s Centrem španělské kultury a vzdělávání velkou taneční přehlídku Dance Fiesta v klatovském divadle.“ Doplnila Daria Nováčková.

Ve třech kategoriích soutěžili v sobotu i tanečníci a tanečnice sušického klubu Fialka. „Začínali jsme mini dětmi, které zatančily dvě předtančení v kategorii dance art. A myslím, že úspěch byl, dostaly úžasné známky, takže jsem šťastná, že jsme byli tak úspěšní,“ pochvalovala si po úvodních vystoupeních trenérka sušických tanečníků Gabriela Hájková.

Podle Darii Nováčkové se letošní ročník taneční soutěže vydařil. „Přihlásil se rekordní počet sedmnácti tanečních skupin s padesáti sedmi choreografiemi a celým dnem se linula příjemná taneční atmosféra. Smyslem Posledního tance sezony je v první řadě setkání lidí se stejným zájmem a možnost zatančit si a předvést to, čemu věnujeme tolik času a lásky,“ uzavřela hlavní organizátorka.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2015

Sociální sítě

Uživatelská sekce