Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony – 5. ročník (25. října 2014)

V sobotu 25. října se v klatovském kulturním domě konal již pátý ročník pohárové taneční soutěže formací Poslední tanec sezony 2014, kterou pořádala taneční skupina Marty Dance Klatovy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem. Během sedmihodinového klání se na parketě vystřídalo více než pět set tanečníků z dvaceti skupin, mezi nimiž byli zástupci z Chodova, Horního Slavkova, Písku, Blatné, Plzně, Domažlic, Sušice, Plánice, Bezděkova a vysoký počet osmi klatovských týmů. Na padesát choreografií rozdělených do čtyř věkových kategorií a pěti disciplín – dance art, street dance, disco dance, show dance a plesové formace, posuzovala šestičlenná porota tanečních odborníků ve složení – Tomáš Kuťák, Lucie Vokurková, David Karas, Zdeněk Karas, Veronika Tesařová a Petra Olfancová.

Klatovské skupiny se v silné konkurenci rozhodně neztratily a společně vytančily celkem patnáct medailových umístění, přičemž nejúspěšnější byli tanečníci ze ZUŠ Dance pod vedením Markéty Lukášové. V počtu získaných titulů je následovaly skupiny Marty Dance, Dance Stars, Modern, taneční klub Domu dětí a mládeže, taneční klub při MKS Klatovy spojený s tanečníky ze sušické Fialky a jedno ocenění si vytančila děvčata z Folklorního souboru Šumava. Medaile se zablýskaly i pro nedaleké skupiny Daisy Plánice a CIK – CAK Bezděkov.

Pořádající skupina Marty Dance Klatovy si vytančila celkem tři umístění. Druhé místo v kategorii junioři – dance art s choreografií Darii Nováčkové – Out of Crowd. Vedoucí disco dance Victoria Pichrtová připravila s tanečnicemi juniorskou formaci nazvanou Go Wild, která byla oceněna místem prvním. Dospělé tanečnice Marty Dance se s choreografií Last Goodbye umístily na stříbrné pozici.

Celou akcí provádělo diváky i tanečníky sušické moderátorské duo – Karel Sedlecký a Jan Kohout.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2014

Sociální sítě

Uživatelská sekce