Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony – 4. ročník (26. října 2013)

V sobotu 26. října ožil kulturní dům v Klatovech hudbou mnoha žánrů. Konal se totiž čtvrtý ročník pohárové soutěže tanečních formací Poslední tanec sezony 2013, kterou každoročně pořádá skupina Marty Dance Klatovy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem. Letošní ročník byl jedním z nejsilnějších, protože do Klatov přijelo předvést své výkony téměř pět set tanečníků v sedmnácti skupinách, a to zejména z Plzeňského kraje. Kromě tanečníků z Klatov, Bezděkova, Sušice, Chlumčan, Domažlic, Plzně a Poběžovic přijely také skupiny z Písku a Mariánských Lázní.

Pořádající Marty Dance připravili v letošním roce pro úspěšné skupiny příjemnou novinku v podobě medailí, které si zaslouženě převzali i členové místních tanečních skupin. Nejvíce medailových pozic obsadily formace všech věkových kategorií skupiny CIK-CAK Bezděkov a ZUŠdance Klatovy. Medaile si odnesli také tanečníci klatovských skupin Modern a Modern – Baby, MiniDolls, tanečního klubu Domu dětí a mládeže Klatovy a sušické Fialky. Členové pořádajícího klubu Marty Dance Klatovy se divákům předvedli v pěti choreografiích, přičemž získali dvě zlatá umístění za dětskou formaci Michael Jackson Tribute a formaci dospělých pod názvem Diamonds.

Výkony tanečníků celý den hodnotila odborná porota ve složení – Lucie Vokurková, Lucie Sloupská, Tomáš Kuťák, Zdeněk Karas a David Karas, profesionální tanečníci a trenéři z Plzně, Prahy a Domažlic. Celou akcí provedlo účastníky soutěže i diváky sušické moderátorské duo – Karel Sedlecký a Jan Kohout.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2013

Sociální sítě

Uživatelská sekce