Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony, aneb letní noc v Riu – 2. ročník (22. října 2011)

V sobotu 22. října 2011 se v kulturním domě v Klatovech konal již druhý ročník pohárové taneční soutěže formací pod názvem Poslední tanec sezony, aneb letní noc v Riu. Na akci organizované taneční skupinou Marty Dance Klatovy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem přijelo téměř pět set tanečníků všech věkových kategorií z celé republiky. Nejdelší cestu za celkově trojnásobným vítězstvím podnikla skupina Devily Ice Flame z Třebíče. Předvést to nejlepší, co za uplynulou sezonu nacvičili, přijeli také soubory z Prahy, Mariánských Lázní, Českých Budějovic, Písku, Plzně, Železné Rudy a Domažlic.

Skupiny z klatovského okresu se v silné konkurenci rozhodně neztratily. CIK – CAK Bezděkov si vytančil jedno první místo a dvě třetí. Taneční skupina Smile ze Švihova vybojovala jeden zlatý pohár. Samotné město Klatovy mělo letos nečekaně početné zastoupení. Tanečnímu studiu Krok Ivety Lízancové, které se divákům představilo s nejvyšším počtem formací, porota přiřkla jedno druhé a tři třetí místa. Velkého úspěchu dosáhli členové skupiny Modern pod vedením Markéty Lukášové, kteří se k soutěžení vrátili po několika letech. Jejich pestrá podívaná byla ohodnocena vysokými známkami a po zásluze vyhráli dva zlaté poháry a jeden bronzový. Ze zaslouženého druhého místa se mohly těšit také dívky ze ZUŠ Josefa Kličky, které se umístily hned za plzeňským DC Eagle. Pořádající Marty Dance vyhráli s choreografií Jazz? Oh, yes! svou kategorii a v těsném souboji porazili dívky z plzeňské taneční skupiny Slovan.

Tanci patřil i celý nedělní den. Jako novinku Marty Dance připravili pro soutěžící i zájemce z řad veřejnosti pětici workshopů vedených profesionálními tanečnicemi z Plzně a Prahy, se kterými se soutěžící setkali již v sobotu coby s porotkyněmi. Pod vedením Petry Parvoničové, Martiny Trojanové a Martiny Pirné si účastníci vyzkoušeli modernu, jazz a R’n’B, a bezpochyby načerpali mnoho cenných podnětů pro práci ve vlastních skupinách.

Druhý ročník soutěže je za námi, ale už teď se pomalu můžeme těšit na další poslední tanec sezony plánovaný opět na říjen příštího roku a znovu si tak potvrdit, že tanec není rivalita, ale radost z vyjádření svých pocitů a emocí pohybem a sdílení této radosti s ostatními.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2011

Sociální sítě

Uživatelská sekce